ייצוג נפגעי עבירה

חוק זכויות נפגעי עבירה, התשס"א – 2001, מעניק לנפגעי עבירה מגוון זכויות הנוגעות להליך פלילי. נפגע עבירה הוא מי שנפגע במישרין מעבירה, למשל עבירת אלימות ואיומים, פגיעה מינית, ואף מי שנפגע במישרין מעבירת רכוש.

אם העבירה גרמה למותו של אדם, את זכויותיו כנפגע עבירה יוכל לממש בן/בת משפחה בהתאם לסדר הקדימות הבא: בני זוג, ילדים, הורים ואחים; ובהעדרם של כל אלה – מי שהיה אפוטרופסו של נפגע העבירה בעת מותו.

חשוב לדעת, אופי העבירה שבוצעה כלפי נפגע העבירה, משפיע על היקף הזכויות שקיימות לו. למשל, נפגעי עבירה בעבירות אלימות חמורה ועבירות מין, זכאים לסל רחב יותר של זכויות בהליך הפלילי.

מעבר לחוק זכויות נפגעי עבירה, חשוב לדעת שכל מי שהגיש תלונה במשטרה על עבירה פלילית וקיבל הודעה שהוחלט שלא לחקור או שלא להעמיד לדין, רשאי להגיש ערר בפני הגורם שנתן את ההחלטה, תוך 60 ימים לאחר שנמסרה לו הודעה על כך.

על אף שמדובר בחוק ובזכויות שקיימות לנפגע עבירה, המציאות מלמדת שנפגעי עבירה שמיוצגים על ידי עורך דין מנוסים, הם אלה שמצליחים לעמוד על מלוא זכויותיהם שניתנו על פי חוק ולמצותן.

ייצוג נפגע עבירה מצריך מגוון כישורים, מקצועיות ורגישות. רק עורך דין פלילי מנוסה ידע לתת את המענה הנכון לצרכי נפגע העבירה.

שתף את תחום ההתמחות

השארת תגובה

אודות המשרד

משרד עורכי דין אסף כרמונה, הינו משרד שמתמחה במשפט פלילי וצווארון לבן, החל במתן ייעוץ וייצוג בהליכי חקירה ומעצר, וכלה בניהול הליכים פליליים, פשוטים ומורכבים כאחד. 

תחומי התמחות

עקבו אחריי

דילוג לתוכן